گل آرایی و خدمات ویژه و خاص برای جشن تولد

چگونه با گل آرایی و پذیرایی، یک جشن تولد خاص و متفاوت برگزار کنیم؟

یک مناسبت خاص و مهم، با حضور زیبا و باشکوه گل هاست که تکمیل می شود. گل های مختلف، نماد احساسات متفاوتی هستند و کاربردهای متفاوتی دارند؛ به همین دلیل، اغلب اوقات می توان از نوع گل آرایی یک مراسم، نوع آن را تشخیص داد. بنابراین، مهم است که شما در مناسبت های ویژه مثل برگزاری تولد، عروسی یا حتی مراسم ترحیم، از اهمیت گل آرایی و نوع گل هایی که برای این موقعیت ها استفاده می شود، آگاهی داشته باشید. در این مطلب به نوع گل آرایی در مراسم مختلف و تفاوت خدمات پذیرایی و گل آرایی در تولد و مراسم های دیگر پرداخته ایم و در انتها ایده هایی نیز برای گل آرایی در مراسم مختلف خصوصاَ در برگزاری تولد، معرفی کرده ایم.

تزئین میز تولد

چرا گل آرایی در برگزاری تولد نقش مهمی دارد؟

واقعیت این است که گل ها حرف های زیادی درباره افراد می زنند و نشان می دهند کسی که این گل ها را تهیه کرده یا نحوه گل آرایی را انتخاب کرده، چقدر برای مراسم اهمیت قائل بوده، چقدر برای انتخاب گل ها سلیقه به خرج داده و حتی اینکه آیا فرد خوش سلیقه ای هست یا خیر. تمام این ها را می شود از نوع گل آرایی که افراد مثلاً زمان برگزاری تولد برای غافلگیر کردن عزیزانشان انتخاب می کنند، یا تهیه گل برای مراسم ازدواج دوستانشان یا هر رویداد مهم دیگری، گل تهیه می کنند، فهمید.

اگر تجربه برگزاری تولد مفصل برای دوستان و عزیزانتان را داشته باشید، احتمالا با ریزه کاری های آن مثل تشریفات پذیرایی و پذیرایی ویژه، انتخاب بهترین تم تولد و... آشنا هستید. مواردی که از بیرون شاید حاشیه ای به نظر برسند؛ اما بخش مهم و به یاد ماندنی از مهمانی شما خواهند بود که باعث زیباتر شدن عکس های یادگاری مراسمتان می شوند. خوب است آن طرف داستان را هم ببینیم: فردی که روز به روز به تولدش نزدیکتر می شود و احتمالاً بی صبرانه منتظر است که ببیند عزیزانش برای چنین روز مهمی، چه تدارکی برای برگزاری تولدش دیده اند.

حالا چه باید کرد؟ چطور باید برای تشریفات پذیرایی و انتخاب بهترین تم تولد برنامه ریزی کرد؟

همانطور که خدمات پذیرایی و گل آرایی مراسم تولد با دیگر مراسم ها متفاوت است، پذیرایی و گل آرایی تولد کودکان با بزرگسالان هم تفاوت دارد. کودکان عاشق بازی و کنجکاوی و گشت و گذار در اطراف خود هستند، بنابراین، بهترین تم تولد در برگزاری تولد برای کودکتان، تمی است که به بازی ها، شخصیت های سرگرم کننده و محبوب انیمیشن ها و... مرتبط باشد. تلاش برای کارهای خلاقانه و جدید هم کودکان را حسابی سر ذوق می آورد. مثلا می توانید در گل آراییِ میز، شکلات های کوچک را در میان گل ها پنهان کنید و کودکان را تشویق کنید تا بگردند و شکلات ها را پیدا کنند. البته اگر قصد دارید از خدمات تشریفات پذیرایی و پذیرایی ویژه استفاده کنید، بهتر است توجه کنید که در یک جشن تولد کودکانه، میزی که خوراکی بیشتری داشته باشد، نسبت به میزی که گل آرایی و بادکنک آرایی شده باشد، برای کودکان هیجان انگیزتر است! اما چون برگزاری تولد بدون گل آرایی زیبایی چندانی ندارد، حتما بخشی از تزیینات را به گل های رنگارنگ با رنگ های شاد و جذاب برای کودکان اختصاص دهید.

چطور برای تزئین، گل آرایی و انتخاب بهترین تم تولد برنامه ریزی کنیم؟

برای گل آرایی تولد بزرگسالان، می توانید از ایده های متنوعی استفاده کنید که در این مطلب با آن ها آشنا می شویم:

به طور کلی، تزئینات برگزاری تولد بسیار متفاوت از تزییناتی هستند که برای دیگر مهمانی ها انجام می شود. گل آرایی و تشریفات پذیرایی هم در آن ها چیزی نیست که بتوان با مراسم عروسی، سالگرد ازدواج یا سالگرد افتتاح یک سازمان مقایسه کرد.

در اینجا با شش موضوع مهم در مورد استفاده از گلها برای ساختن زیباترین و بهترین تم تولد آشنا می شویم. به هرحال، باید پذیرفت که گل آرایی یکی از ترندهایی است که در دوران اخیر، محبوبیت زیادی پیدا کرده است و در بسیاری از شیک ترین تزئینات تولد استفاده می شود.

گل آرایی و تزئین جشن تولد

توناژ رنگی و بازی با آن در تم تولد و گل آرایی

همیشه برای هر مهمانی یک رنگ غالب وجود دارد. گلهایی که مورد استفاده قرار می گیرند، باید با رنگ تزئینات، رنگ غالب کیک و بقیه رنگ های مورد استفاده برای بقیه دکوراسیون هارمونی داشته باشند. اگر به گل های رنگی خاص دسترسی نداشتید، می توانید از رنگ های متضاد مناسب نیز استفاده کنید. شما به عنوان میزبان باید تمام سلیقه، ایده ها و ترجیحات خود را برای هماهنگی رنگ ها به کار بگیرید.

ترکیب با سایر المان ها در تم تولد

ترکیب گل با المان های دیگر مانند بادکنک، روبان، ریسه هایی که در صورت دلخواه به آن عکس های مورد علاقه تان را آویخته اید، آب نبات ها و شخصیت های کارتونی (برای تولد کودکان) نیز ایده خوبی برای تزئینات تولد است. با این کار می توان تنها با تغییرات کوچکی در دکوراسیون و گل آرایی، جشنی سرگرم کننده تر را میزبانی کرد. 

تزئینات در جشن تولد

استفاده از گلها به عنوان هدیه میهمانان

خیلی از میزبان ها در برگزاری تولد به میهمانان برای یادبود، هدیه کوچکی اهدا می کنند تا هم یادگاری باشد و هم به نوعی از حضورشان در جشن قدردانی کرده باشند. برای تزئین این هدیه های کوچک می توان از گل ها استفاده کرد تا یک گل آرایی دومنظوره در تولد داشته باشید! هم از گل ها در طول جشن برای زیبایی بیشتر دکوراسیون استفاده کنید و هم در پایان جشن، آن ها را همراه هدایا به مهمانان تقدیم کنید. مطمئن باشید مهمانانتان از دریافت حتی یک شاخه گل زیبا علاوه هدیه ی یادبود بسیار خوشحال خواهند شد.

شما می توانید جهت مطالعه تمام مطالب مفید درباره عروسی و برگزاری مراسم باشکوه عروسی همانند مطالب ذیل به وب سایت تشریفات ملل مراجعه نمایید.

تزئین خلاقانه کیک تولد

معمولاً بعد از شخصی که روز تولدش جشن گرفته می شود، کیک تولد، جذابیت اصلی یک جشن تولد است! اینجاست که در برگزاری تولد می توان از گل ها برای تزیین کیک تولد و میزی که کیک روی آن قرار می گیرد، استفاده کرد. این میز را می توان با استفاده از شکوفه های تازه تزئین کرد و این باعث می شود رنگ و شادابی بیشتری به کل محیط اضافه شود. با این حال، باید در نظر داشت که منظره میز نباید به دلیل افزودن گل ها بیش از حد به هم ریخته به نظر برسد.

گل آرایی جشن تولد

تزئین میزهای مهمان

میزهای مهمان هم به اندازه میز اصلی مهم هستند و باید به خوبی تزئین شوند. موقع برگزاری تولد و سفارش تشریفات پذیرایی و پذیرایی ویژه بخشی اساسی از تزیینات جشن تولد را میزهای مهمانان تشکیل می دهند. از شکوفه های گل تازه می توان برای تزئین این میزها استفاده کرد.

در مجموع، می توان گفت در جریان برگزاری تولد، همه میزبان ها دوست دارند هم برای میهمان و هم برای شخصی که تولدش را جشن گرفته اند، یک جشن به یادماندنی را برگزار کنند. استفاده از بهترین تشریفات پذیرایی و پذیرایی ویژه یکی از لذتبخش ترین کارها برای به یادماندنی تر شدن جشنتان است!


/ 0 نظر / 15 بازدید